Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ciążowa garderoba, czy należy ją wymienić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kobiety będące w ciąży, szczególnie tej pierwszej mają wiele pytań i wątpliwości związanych z ubraniami i bielizną ciążową. Zastanawiają się, czy tak naprawdę będą potrzebowały ubrań stworzonych specjalnie dla kobiet w ciąży oraz jak znaleźć. Zaczynają się zamartwiać, że nie uda im się znaleźć stylowych i jednocześnie eleganckich ubrań. Rosnący brzuszek sprawia, że trzeba wymienić niemal całą garderobę.

Kiedy rozpocząć zmianę garderoby?

Przez pierwsze miesiące ciąży, kobiety zazwyczaj mogą nosić większość ubrań, które znajdują się w jej garderobie. Problemy mogą pojawić się w połowie drugiego trymestru. Wtedy to ciążowy brzuszek staje się coraz większy, a noszone wcześniej ubrania stają się zbyt opięte, ciasne, przez co noszenie ich jest bardzo niekomfortowe. Ponadto, za ciasne ubrania ograniczają ruchy kobiety, powodują uciążliwe bóle mięśni oraz mogą prowadzić do infekcji bakteryjnych.

Niektóre kobiety nie mogą się pogodzić z tym, że przybierają na wadze i nie mieszczą się w swoje ulubione ubrania. Ciąża nie zawsze jest łatwa dla młodej mamy i komfortowa. Mimo to znaczna część kobiet ciszy się z tego stanu i nie może się doczekać aż brzuszek będzie na tyle duży, by móc wciąż się nim chwalić. Zatem zakupy zaczynają już od pierwszych tygodni ciąży.

Przemyślane zakupy

Bielizna ciążowa, jak i same ubrania, nie należą do najtańszych. Warto wiec przed rozpoczęciem zakupu zrobić rachunek sumienia i dobrze sprawdzić swoją garderobę. Może się okazać, że mamy wiele ubrań, które możemy nosić przez najbliższe tygodnie. Świetnie do tego sprawdzą się oversizowe bluzki, luźne sukienki i swetry, a także elastyczne legginsy. To one mogą być podstawą naszych codziennych stylizacji, do momentu, aż nie staną się za ciasne.

Jedynym elementem garderoby, o jaki musimy zadbać już od pierwszych tygodni ciąży to bielizna ciążowa. Przede wszystkim dotyczy to biustonoszy. Biust kobiety podczas ciąży bardzo szybko się zmienia. Źle dobrany biustonosz może powodować ucisk i dyskomfort, co będzie tylko potęgować ból wrażliwych piersi. Wiele kobiet w tym czasie najchętniej wybiera biustonosze sportowe pozbawione fiszbin, przez co są znacznie wygodniejsze.

Kompletując swoją nową garderobę, należy wybierać rzeczy, które uzupełnią to, co już mamy. Warto unikać rzeczy, które do niczego nie pasują i czego później nie będziemy nosić. Zdecydowanie lepiej wybierać rzeczy, które nie tylko założymy podczas ciąży, ale również i po. Eleganckie luźne sukienki, swetry oversize to modele, które nigdy nie wychodzą z mody i można je nosić na wiele różnych sposobów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Comments are closed.