Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy opłaca się inwestować w Ethereum?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Blockchain software development od początku powstania, jest zaskakujący. Dowodem na to są chociażby kolejne waluty, które można otrzymać na giełdzie. Jest ich zaskakująco dużo. Wśród nich znaleźć można Ethereum (ETH). Czym jest ETH i czego można się spodziewać?

Nowy projekt kryptowalutowy

Ethereum to blockchain 2.0 Coś, co miało być alternatywą dla Bitcoinów, które istnieją już od samego początku, czyli od 2009 roku. ETH pojawiło się “dopiero” w 2014 roku (aczkolwiek jego filozofia została opisana już w 2013 roku), jako odpowiedź na potrzeby osób, które wobec BTC stawiały zdecydowanie większe wymagania. 

Aby móc jednak zrozumieć w pełni Ethereum, należy mieć podstawową wiedzę o kryptowalutach, a także o altcoinach.

Warto wiedzieć, że Ethereum to tak naprawdę zdecentralizowana platforma, która powstała dzięki blockchain development. Tak naprawdę Ethereum to nazwa sieci, a nie pojedynczej kryptowaluty. Prawidłowa nazwa waluty to ether. Aczkolwiek, dla ułatwienia, wszyscy używają Ethereum do tego, aby nazwać kryptowalutę.

ETH vs. BTC

Blockchain development services oferowane są przez różnego rodzaju firmy, m.in. 10Clouds. To one zapewniają takie usługi, jak blockchain application development. I jeszcze wiele innych. Początkowo ETH miało być solidnym wsparciem dla BTC, ale okazało się, że te dwie waluty są zupełnie inne. Jakie są pomiędzy nimi różnice? Ethereum chociażby jest platformą, która oferuje swoim użytkownikom szerokie możliwości, m.in. zakładanie smart kontaktów, czy też budowanie zdecentralizowanych aplikacji. ETH umożliwia budowanie tokenów w dużych ilościach, które to (jak zdecydowana większość wie) mogą być także środkiem wymiany na rynkach. 

Jedna z najważniejszych kwestii – ETH umożliwia zbieranie pieniędzy na konkretny cel. Tak, platform crowdfundingowych nie ma aż tak dużo, dlatego też sieć Ethereum przyciąga do siebie ludzi. Uwaga! W tym przypadku ma się także do czynienia z nieograniczoną podażą. W porównaniu do BTC – jest ich “tylko” 21 mln. Szacuje się jednak, że w najbliższych czasach ETH zostanie ograniczona do 150 mln.

Rozwój platformy Ethereum

Blockchain development company pracują nad tym, aby ułatwić użytkowanie poszczególnym klientom. Chociażby poprzez to, że platforma Ethereum, razem ze swoją walutą, jest wciąż rozwijana. Co przyniesie przyszłość w tym wypadku? Chociażby kolejne jednostki dla ETH. Zmienia się również sposób zatwierdzania transakcji, który pomaga przyspieszyć także wiele procesów. A to wszystko dzieje się na oczach inwestorów. 

 

Comments are closed.

https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/