Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – z czym to się je?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Często wiele osób obawia się zabiegów depilacji laserowej. Jednak nawet nie wiedzą na czym to wszystko polega. Na wstępie należy nadmienić, że jest to seria zabiegów, która jest w pełni bezpieczna i przebadana o czym mówi wiele artykułów naukowych. Polega ona zniszczeniu cebulek włosowych pod wpływem podwyższonej temperatury dzięki czemu jest to proces permanentny. Jednak jak czasem to słowo brzmi przerażająco, tak z w tym przypadku wyobrażenie, że już nigdy dana osoba nie będzie musiała się golić brzmi niezwykle zachęcająco…

Depilacja laserowa – ważne informacje

Aby proces był w pełni bezpieczny i powodował jak najmniejszą ilość działań niepożądanych należy przestrzegać kilku prostych zasad. Nie są one czymś z rodzaju ,,nie do przeskoczenia”. Są nimi:

-Zaniechanie zdecydowania się na zabieg w przypadku bycia w ciąży, karmienia piersią, posiadania chorób skóry czy też przyjmowania specjalistycznej farmakoterapii fototoksycznej.

– Nie podrażnianie skóry w sposób dodatkowy. W trakcie trwania zabiegu podwyższona temperatura ma tendencję do podrażnienia powierzchni skóry, dlatego nie należy dokładać jej obciążenia. Stąd wszystkie kremy, peelingi czy używanie szorstkich ręczników powinny być zabronione zarówno przed jak i po zabiegu. Dopiero po upływie około 2 tygodni od zabiegu można wrócić do swojej regularnej rutyny pielęgnacyjnej.

Sprawdź: https://depilacja.pl/

-Unikanie ekspozycji na działanie słońca. Szczególnie ważny punkt zwłaszcza w przypadku odbywania depilacji laserowej w miesiącach letnich. Wtedy każde wyjście z domu – nawet na spacer czy do sklepu powinno być przemyślane. Miejsca, do których słońce może dotrzeć powinny być posmarowane kremem z filtrem UV. 

-Aby ulżyć sobie w bólu, który może być odczuwalny przez kilka godzin po zabiegu można użyć maści łagodzącej bądź zasypki. Jednak w dzisiejszych czasach takie działania niepożądane są coraz rzadsze ze względu na coraz lepsze technologicznie lasery, które jednocześnie chłodzą skórę chroniąc przed obrzękami. 

Podsumowanie

Zaufanie to coś, czego nie da się kupić. Wysokim poziomem doświadczenia odznaczają się salony sieciowe jak depilacja.pl, które posiadają bardzo nowoczesny sprzęt i wykfalifikowany personel.

Comments are closed.

zobacz wiecje diopieknanr5.pl https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/