Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Idealne okna dźwiękoszczelne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Życie w dużym mieście niesie za sobą wiele możliwości – nie tylko możemy ubiegać się o lepszą pracę, ale też korzystać ze wszystkich udogodnień związanych z komunikacją czy rozrywką. Niestety – duże miasta to również znacznie większy hałas, który przekłada się na zmniejszenie komfortu życia. Na szczęście możemy z tym walczyć – pomogą nam w tym okna dźwiękoszczelne. 

Dlaczego warto wybrać okna dźwiękoszczelne?

Nadmierny hałas bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie i zdrowie: uniemożliwia odpoczynek, sprawia, że czujemy się zmęczenie, może powodować pogorszenie stanu zdrowia. Długotrwały hałas wpływa na pogorszenie jakości życia, dlatego tak ważne jest odgradzanie się od niego. Jedną ze skuteczniejszych metod na to jest zastosowanie okien dźwiękoszczelnych. 

Klasyczne okna posiadają współczynnik dźwiękoszczelności na poziomie 30dB. Okna dźwiękoszczelne są znacznie lepiej zabezpieczone przed hałasem – ich współczynnik dźwiękoszczelności sięga nawet 46dB! To olbrzymia różnica, która perfekcyjnie przełoży się na poprawienie jakości naszego życia. Okna dźwiękoszczelne to idealne rozwiązanie w dużych miastach – okna tego typu pozwolą nam na zachowanie komfortu, poprawienie jakości życia, wpłyną na poprawę jakości wypoczynku. 

Jak skonstruowane są okna dźwiękoszczelne?

Decydując się na okna dźwiękoszczelne warto mieć świadomość, w jaki sposób są one skonstruowane i jak działają. Do ich produkcji używa się 3 lub większej ilości szyb – dzięki nim okna nie tylko lepiej izolują hałas, ale również są świetnym izolatorem przed chłodem. Druga istotna sprawa to sposób wklejania szyb w profil okna. Istotnym elementem są również uszczelki przylgowe. Decydując się na nowe okna nie zapomnijmy sprawdzić poziomu izolacji akustycznej!

Comments are closed.