Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak działa ubezpieczenie OC?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakupi polisy OC nie jest dzisiaj trudny – jest to jedno z najczęściej kupowanych ubezpieczeń na polskim rynku. Co powinniśmy wiedzieć o tej polisie? Czy ubezpieczenie OC chroni nasze interesy? Ile kosztuje polisa OC i gdzie możemy ją dostać?

Ubezpieczenie OC – co musimy o nim wiedzieć?

Polisa ubezpieczeniowa OC jest obowiązkowym dokumentem, który musi mieć każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Polisa pozwala na poruszanie się po drogach przez dany pojazd, a podczas każdej kontroli drogowej policja sprawdza również ten dokument i jego ważność. Ubezpieczenie OC chroni innych użytkowników drogi, kiedy posiadacz polisy doprowadzi do kolizji czy wypadku – polisa może pokryć opłacenie szkód materialnych czy też leczenia. Polisa OC to najczęściej ubezpieczenie na rok – po tym czasie konieczne jest wykupienie kolejnego pakietu, najlepiej z zachowaniem ciągłości. W ten sposób nie narazimy się na niepotrzebne koszty i kary. Ubezpieczenie OC możemy zakupić łącznie z innymi polisami, które nie są obowiązkowe – AC i Assistance są coraz chętniej wybierane, przede wszystkim przez posiadaczy nowych i kilkuletnich samochodów.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC nie ma stałej ceny – wpływa na nią szereg czynników, co może dziwić kupujących. Warto wiedzieć, że na cenę wpływa przede wszystkim wiek posiadacza polisy, ale również wiek i marka samochodu, pojemność silnika. Firmy ubezpieczeniowe obliczają ryzyko zdarzeń drogowych również na podstawie miejsca rejestracji samochodu – to także wpływa na wysokość ubezpieczenia. W przypadku młodych i niedoświadczonych kierowców (do 25 roku życia) można spodziewać się wysokich cen polis OC – dla towarzystw ubezpieczeniowych są oni najbardziej ryzykownymi kierowcami, których charakteryzuje brawura na drodze, ale też brak doświadczenia.

 

 

Comments are closed.