Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak szybko wybudować dom i magazyn?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Z roku na rok coraz więcej osób buduje domy. Coraz chętniej sięgamy również po prefabrykaty, które pozwalają na ograniczenie kosztów budowy i skrócenie jej czasu. Co warto wiedzieć o dźwigarach betonowych sprężonych nim rozpoczniemy budowę wymarzonego domu?

Dźwigary betonowe – co warto wiedzieć?

Dźwigary betonowe sprężone to poziome lub pionowe konstrukcje, które wykorzystywane są do budowy domów jednorodzinnych, jak i budynków wielomieszkaniowych czy użytkowych.

Dźwigary betonowe sprężone wykorzystywane są do budowy stropów oraz dachów. Na miejsce budowy przyjeżdżają jako gotowe prefabrykaty, które w znacznym stopni mogą skrócić czas budowy.

Wykorzystanie prefabrykatów nie tylko skraca czas budowy, ale przede wszystkim pozwala na zmniejszenie kosztów. Jak wiadomo budowa domu, nie zależnie czy jest to dom jednorodzinny czy inwestycja deweloperska, powinna być jak najtańsza oraz szybko się skończyć.

Użycie prefabrykatów ma jeszcze jedną, zasadniczą zaletę, którą jest możliwość budowy domów nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co jest niemożliwe, gdy dom powstaje metodą tradycyjną. Prefabrykaty, które powstają w fabryce, nie są wrażliwe na mróz czy opady atmosferyczne.

Zalety dźwigarów betonowych sprężonych

Dźwigary betonowe sprężone to konstrukcje, które wykorzystują kontrolowane sprężenie żelbetu, do którego używane są kable (kablobeton) oraz struny (strunobeton). Dzięki temu konstrukcje z żelbetonu są wyjątkowo mocne.

Dźwigary betonowe sprężone wykorzystywane są do budowy budynków o dużej rozpiętości. Ich wytrzymałość pozwalana na konstruowanie budynków, które w przypadku użycia innych materiałów groziłyby katastrofą budowlaną.

Dźwigary betonowe sprężone pozwalają na ograniczenie użycia innych materiałów budowlanych, dzięki temu w znacznym stopniu można ograniczyć koszty budowy. Ma to ogromne znaczenie w momencie budowy dużych obiektów użytkowych. Hale, magazyny wielkopowierzchniowe nie wymagają stosowania tak licznych podpór, które wpływają na podniesienie kosztów budowy i jednocześnie przedłużają prace.

Trzeba również pamiętać, że dużą zaletą dźwigarów betonowych sprężonych jest ich odporność na zarysowania oraz odkształcenia.

Zastosowanie nowoczesnej technologii w budownictwie z każdym dniem ułatwia konstruowanie budynków oraz zmierza do ograniczenia kosztów. Dźwigary betonowe sprężone to konstrukcje, które mają bardzo wiele zalet coraz częściej docenianych nie tylko w trakcie budowy nieruchomości użytkowych, ale również przez inwestorów indywidualnych, którzy marzą o wybudowaniu domu dla rodziny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Comments are closed.