Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet – poznaj zabiegi laserem w warszawskiej klinice!  

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mimowolne popuszczanie już kilku kropel moczu stanowi ogromny problem fizyczny i emocjonalny. W zaawansowanych przypadkach niekontrolowana mikcja prowadzi do znacznego opróżnienia pęcherza, zwykle w sytuacjach najmniej odpowiednich. Problemowi temu można jednak zaradzić. Sprawdź, na czym polega leczenie nietrzymania moczu laserem w Klinice w Warszawie! 

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – czym jest ten problem?

Niekontrolowana mikcja, czyli mimowolny wyciek moczu, najczęściej w trakcie wysiłku, a nawet zmiany pozycji zawsze jest niepokojącym objawem, który wymaga kontroli i w razie potrzeby wdrożenia odpowiedniego postępowania. Na wysiłkowe nietrzymanie moczu cierpią głównie kobiety dojrzałe, ale problem ten dotyczy także Pań młodych.  

Wyjaśniając, wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM) jest zaburzeniem wynikającym najczęściej z osłabienia tkanek okalających cewkę moczową i mięśni dna miednicy. Odpowiadają one za utrzymanie zawarcia przy ujściu cewki, dzięki czemu kobiety mogą decydować, kiedy i w jakim stopniu opróżnić pęcherz. Gdy elementy te są osłabione, już niewielka kumulacja moczu może okazać się problemem i co więcej źródłem kompleksów, ponieważ już kilka kropel wyciekających wbrew naszej woli stanowi spory dyskomfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. 

Nieprawidłowość ta polega na upuszczaniu zawartości pęcherza. W początkowym stadium zwykle wycieka kilka kropli, najczęściej w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej. Z czasem wystarcza śmiech, czy kichnięcie. Zaawansowane zaburzenie może powodować opróżnianie pęcherza już przy minimalnym lub ruchu, np. zmianie pozycji.   

 

Jakie czynniki najczęściej odpowiadają za nietrzymanie moczu u kobiet? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest zaburzeniem stosunkowo bardzo częstym, dotykającym głównie kobiet w jesieni życia, ale także Pań znacznie młodszych. Wraz z upływem czasu wszystkie tkanki organizmu nie regenerują się odpowiednio szybko. W konsekwencji włókna kolagenowe i elastyna stanowiące kluczowe elementy budulcowe tkanek ulegają rozciągnięciu. Wyjaśniając w uproszczeniu – skóra, mięśnie, czy więzadła wiotczeją i przestają funkcjonować efektywnie, czyli nie są zdolne do prawidłowego kurczenia tak, jak to ma miejsce w młodości. Na postępujące procesy starzenia narażone są także kobiece okolice intymne. Jest to zupełnie normalne, ale absolutnie nie musimy się z tym godzić! 

Zdarza się też, że leczenie nietrzymania moczu w Klinice Miracki w Warszawie wskazane jest u kobiet młodych. Nadmierne rozciągnięcie tkanek może być wynikiem m.in.:

  • przebytych porodów naturalnych,
  • zaburzeń hormonalnych,
  • operacji ginekologicznych,
  • wahań masy ciała. 

 

Leczenie nietrzymania moczu – czy metody domowe i farmakologiczne wystarczą? 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, chociaż jest problemem powszechnym i dotykającym kobiet w różnym wieku, bez wątpienia pozostaje przypadłością niezwykle krępującą. W takich przypadkach leczenie farmakologiczne w większości przypadków nie znajduje zastosowania, ponieważ wskazane jest głównie przy naglącym nietrzymaniu moczu, które nie ma związku z kondycją mięśni. 

O wiele lepsze rezultaty osiąga się dzięki zachowawczemu leczeniu nietrzymania moczu przy pomocy domowych sposobów. Polegają one przede wszystkim na systematycznym wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy (Kegla).    

 

Na czym polega zabieg laserem jako sposób leczenia nietrzymania moczu? 

Tkanki zlokalizowane przy cewce moczowej można wzmocnić za pomocą zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. W tym celu zastosowanie znajdują najnowsze technologie, które nie wymagają użycia skalpela. Wśród nich wymienia się głównie leczenie nietrzymania moczu laserem. Technika ta polega na oddziaływaniu na tkanki wiązką światła o częstotliwości, która prowadzi do termokoagulacji białek, czyli obkurczenia głębokich warstw skóry i elementów podskórnych. 

Zabieg metodą HIFU lub z wykorzystaniem innej energii dostosowanej do indywidualnej kondycji miejsc intymnych ma na celu przywrócenie zwarcia tkanek, poprawę jędrności, odmłodzenie skóry i tym samym poprawę ich funkcjonalności. W trakcie takiej procedury do ujścia pochwy wprowadzana jest specjalna głowica urządzenia, która emituje wiązkę energii przenikającą wybiórczo do wskazanych warstw tkanek. W wyniku wzrostu temperatury włókna kolagenu i elastyny niemal natychmiast ulegają obkurczeniu. Z czasem natomiast, pod wpływem zainicjowanych procesów przebudowy, uzyskane efekty ulegają pogłębieniu. 

Jeśli interesuje Cię leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, możesz zapytać o szczegóły laseroterapii w Klinice Miracki w Warszawie, Krakowie, Katowicach lub Łodzi. 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje iemakessupper.com -iso.pl