Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Opony dostawcze

Pinterest LinkedIn Tumblr

Samochody dostawcze obok samochodów ciężarowych to najbardziej „aktywne” pojazdy na drogach. Rokrocznie pokonują dziesiątki tysięcy kilometrów. Niejednokrotnie z dużym obciążeniem i w trudnych warunkach. Z tego względu opony dostawcze wyrobiły sobie całkiem dobrą pozycje na rynku. Klienci cenią sobie wytrzymałe opony, które będą w stanie posłużyć więcej niż jeden sezon. W ofercie sklepu oponyprzez.net znajdują się opony dostawcze, które spełnią wszystkie wymagania. Zarówno jakościowe jak i ekonomiczne.

Opony dostawcze, inwestycja na lata

Opony dostawcze są eksploatowane w sposób wyjątkowo intensywny. Zakładane są do samochodów zarówno transportujących ludzi jak również służą w pojazdach przewożących materiały budowlane. Z tego powodu ich konstrukcja różni się od konstrukcji opon osobowych. Zakup przeznaczonych do swojego zadania opon zwiększy bezpieczeństwo, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ może to przysporzyć dodatkowych kosztów. Dlatego opony dostawcze to inwestycja, którą warto rozważyć.

Opony dostawcze codziennie pokonują setki kilometrów co mocno wpływa na ich zużycie. Producenci opon są tego świadomi i dlatego opony dostawcze są konstruowane, tak aby sprostać tym wyzwaniom. Aktualnie opony do aut dostawczych mogą stawić czoła intensywnej, całodziennej pracy bez najmniejszego problemu. Jednak równie ważne jest podejście kierowców i właścicieli firm, bo takie ogumienie nie należy do najtańszych.

Co sprawia, że opony dostawcze są wytrzymałe?

Opony dostawcze, które są zakładane do BUSa czy do VANa są wzmacnia się w specjalistyczny sposób. Mają możliwość pracować więcej i ciężej pod dużo większym obciążeniem. Często można spotkać się z oznaczeniem XL (Extra Load), które informuje o tym, że opony dostawcze mają podwyższony indeks nośności. W powszechnym zastosowaniu są również oznaczenia C (Commercial) i LT (Light Truck). Pierwsze oznaczenie mówi o tym, że mamy do czynienia z ogumieniem wzmacnianym, a LT stosowane jest głównie w USA. XL to po prostu model dostosowany do większych obciążeń.

Najlepiej więc wybrać te z oznaczeniem C – opony do busa wzmacniane. Ich mieszanka gumowa jest bardziej wytrzymała na zużycie i uszkodzenia, a sztywniejsza konstrukcja zapewnia prawidłowe zachowanie kształtu ogumienia, kiedy pojazd jest załadowany.

Opony dostawcze na każdą kieszeń

W tym segmencie modele również występują w zróżnicowanych cenach. Opony dostawcze klasy premium oferuje Continental. To najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym ogumienie, dlatego jego cena jest też dosyć wysoka. W oparciu o rozwiązania tego koncernu powstają opony dostawcze Matador klasy średniej. W tej samej kategorii cenowej znajdują się też opony dostawcze Kleber. Modele tych producentów wyróżniają się dobrym stosunkiem ceny do jakości. W klasie ekonomicznej warto przyjrzeć się oponom dostawczym Kormoran.

Comments are closed.

lenaogrod.com.pl shipsband.com https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/