Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Praktyczne okna do salonu w stylu industrialnym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Styl industrialny jest chętnie wykorzystywany podczas projektowania i tworzenia nowoczesnych budynków. Nie musimy jednak zmieniać konstrukcji domu, by cieszyć się stylowymi, loftowymi wnętrzami. Styl industrialny wykreować można w pomieszczeniach bez trudu, wykorzystując odpowiednie meble, kolory, dodatki. Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać, by pomieszczenie to prezentowało się doskonale?

Okna do salonu w stylu industrialnym – postaw na wysokie przeszklenia

Styl industrialny odznacza się prostotą, trwałością zastosowanych elementów oraz stonowanymi kolorami – mówią projektanci. We wnętrzach industrialnych króluje szkło, metal, ale również lite drewno, pomieszczenia są przestronne, doskonale doświetlone. Wiele w tym zasługi okien – okna do salonu w stylu industrialnym powinny być dopasowane estetycznie, ale też dobrane w taki sposób, by zapewniały komfort termiczny w czasie chłodniejszych dni. Jakie okna wybrać?

Okna do salonu w stylu industrialnym to przede wszystkim duże powierzchnie przeszklone. Doskonale sprawdzą się w takich wnętrzach okna panoramiczne, jak również drzwi tarasowe przesuwne. Styl industrialny to przede wszystkim okna o wysokich ramach – takie rozwiązanie pozwala na niwelowanie barier wizualnych, otwarcie salonu na taras czy na ogród. Okna wielkoformatowe pozwolą na cieszenie się bliskością natury bez względu na porę roku. Osoby decydujące się na duże okna nierzadko pytają o ich wartości techniczne. Okna takie są precyzyjnie konstruowane, nierzadko szyby są wklejane w ramę na całej długości. Pozwala to na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów ochrony przed chłodem.

Jaki kolor okien wybrać?

Okna do salonu w stylu industrialnym powinny być dopasowane kolorystycznie do fasady domu. Na szczęście możliwy jest wybór kolorów ram z szerokiej palety barw. Najchętniej wybieranymi są okna białe, ale też czarne, antracytowe czy w kolorze brązu. Szukając idealnych okien, warto zwrócić uwagę zarówno na klasyczne okna PCV, jak i okna drewniano-aluminiowe.

 

 

Comments are closed.

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ diopieknanr5.pl kst.org