Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie motocykla – jakie polisy wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie motocykla znacząco wpływa na komfort codziennej jazdy i pozwala czuć się pewniej podczas planowania dłuższych podróży. Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać? Czy konieczne jest wykupienie polisy OC dla motocykli?

Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie motocykla

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobligowany jest do wykupienia polisy OC – dotyczy to również posiadaczy motocykli. Ubezpieczenie motocykla w tej formie to przede wszystkim ochrona interesów innych użytkowników drogi. Jeśli sprawcą kolizji jest posiadacz polisy, to właśnie ona zapewnia podstawowe odszkodowanie na naprawę zniszczonego mienia czy leczenie osób poszkodowanych. Polisa OC jest ważna rok, a jej cena nie jest stała – wysokość składki zależy od wieku i marki motocykla, jego pojemności, jak również od wieku posiadacza, miejsca rejestracji. Inne ubezpieczenie motocykla to AC, czyli autocasco. Pozwala ono na ochronę przed stratami finansowymi, spowodowanymi uszkodzeniem, zniszczeniem czy kradzieżą motocykla. AC chroni też przed uszkodzeniami powstałymi na parkingach przez nieznanych sprawców.

Ubezpieczenie motocykla podczas podróży

Podróżowanie motocyklem ma wyjątkowy urok – motocykliści chętnie wybierają się na górskie przełęcze, aby z wysokości podziwiać wspaniałe widoki. Atrakcją są również same trasy, nierzadko kręte i wymagające odpowiednich umiejętności. Wyruszając w podróż motocyklem, warto wybrać ubezpieczenie motocykla w formie assistance. Jest to polisa, która doskonale sprawdza się podczas wakacji – dzięki niej możliwe jest uzyskanie pomocy w formie lawety, jak również zagwarantowanie naprawy w najbliższym warsztacie. Rozbudowana opcja polisy assistance pozwala również na otrzymanie pojazdu zastępczego.

Comments are closed.