Ad
Ad
Ad
Turystyka

Ubezpieczenie turystyczne – wybierz mądrze!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenia turystyczne przed wyjazdem na zagraniczny urlop to nie żadne wymysły, tylko zabezpieczenie, z którego najlepiej, jeśli nie trzeba korzystać. Niestety, niektórych spraw nie da się przewidzieć i nawet podczas urlopu można zachorować czy ulec kontuzji. Co wtedy?

Czym jest EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest podstawowym sposobem na uzyskanie pomocy za granicą, ale… No właśnie. Nie chroni ona przed wszystkimi wydatkami związanymi z leczeniem, a nawet jeśli pokrywa część kosztów to skorzystać można z niej wyłącznie na obszarze wybranych państw europejskich. Zatem co robić, jeśli planujemy wyjazd w bardziej egzotyczne kraje? Lub co, gdy chcielibyśmy całkowicie bez stresu wyjechać na wakacje i wiedzieć, że w razie problemów nie musimy martwić się o finanse?

Ubezpieczenie turystyczne

Alternatywą dla EKUZ, która działa znacznie skuteczniej jest indywidualne ubezpieczenie turystyczne. Pozwala ono zabezpieczyć wydatki związane z hospitalizacją, zabiegiem medycznym czy transportem medycznym do kraju. Wyjeżdżając na wakacje bez odpowiedniego zabezpieczenia sporo ryzykujemy. Ale warto zwrócić uwagę nie tylko na to, aby ubezpieczenie posiadać, lecz aby zapewniało ono skuteczną i rzeczywistą ochronę.

Jeśli nie wiesz na co zwrócić uwagę, to najlepszym rozwiązaniem jest pomoc specjalisty, który pomoże wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twoich i Twojego wyjazdu. Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić oferty, to z całą pewnością musisz zwrócić uwagę na czynniki, takie jak: kierunek wyjazdu, czas na jaki będzie zawarta polisa, a także zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Comments are closed.

https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310 zobacz leinfor.pl