Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Wybieramy obrączki ślubne!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kupno obrączek ślubnych to jeden z ważniejszych etapów przygotowań do ślubu. Obecnie szeroki wybór takiej biżuterii sprawia, że wybranie idealnego kompletu może zająć nieco czasu. Jakie obrączki wybrać, aby były one jednocześnie eleganckie, trwałe i wartościowe? Na co zwracać uwagę, podczas kupna?

Idealne obrączki ślubne – jaka próba złota okaże się najlepsza?

Szukając obrączek ślubnych, kierujemy się zazwyczaj estetyką oraz kolorem złota – obecnie projektanci proponują złoto w kolorze żółtym, białym, różowym, a nawet czarnym! Dzięki takiej różnorodności możliwe jest dobranie biżuterii, odpowiadającej naszym oczekiwaniom. Niezwykle istotna jest próba złota – dostępne są między innymi próby złota 333, 375, 500, 585, 750 i wyższe. W przypadku tych stopów złoto stanowi 33%, 37,5%, 50%, 58,5%,75%. Złoto jest miękkim metalem, więc im więcej jego zawartości w stopie, tym bardziej cenna, ale i delikatniejsza jest biżuteria. Obecnie rekomenduje się kupno złotych obrączek o stopie 585, w których stosunek jakości do wartości jest idealny. Biżuteria taka jest wysoce odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. 

Obrączki ślubne zdobione

Obrączki zdobione są na tysiące sposobów: poza frezami, matowieniem czy ścieraniem mogą być one uzupełniane również o szlachetne kamienie. Często spotyka się obrączki damskie z dodatkowym diamentem – to elegancki wyróżnik w komplecie obrączek. Obecnie projektanci idą o krok dalej – diamenty to nie jedyne kamienie, które wykorzystywane są do tworzenia tej wyjątkowej biżuterii. Obrączki ślubne dekorowane są wykwintnymi szafirami, rubinami czy szmaragdami. Decydując się na konkretny komplet obrączek, warto zwrócić uwagę na to, jak obrączka damska komponować się będzie z wybranym wcześniej pierścionkiem zaręczynowym. Taki duet powinien przyciągać wzrok, zachwycać elegancją. 

Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju