Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zakup technicznej maty silikonowej

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się techniczna mata silikonowa, która jest uniwersalna i ma naprawdę wiele różnych zastosowań.

Co to jest techniczna mata silikonowa?

Można jej szukać w dobrych sklepach i marketach budowlanych. Należy pamiętać, żeby kupować produkty jedynie od sprawdzonych producentów, u których można liczyć na gwarancję i wysoką jakość obsługi. Techniczna mata silikonowa znalazła użycie przede wszystkim na placach budowy oraz w branży motoryzacyjnej. Silikon jest niezwykle wytrzymałym tworzywem sztucznym otrzymywanym z kauczuku. Należy jednak pamiętać, że kauczuk musi spełniać rygorystyczne normy narzucone przez Unię Europejską. Techniczna mata silikonowa może być również zastosowana przy codziennej pracy. Obecnie naprawdę w wielu miejscach można spotkać takie maty.

Dostępność mat technicznych

Przede wszystkim są one dostępne w branży budowlanej. Sprzedawcy ucinają kawałek rolki potrzebnej klientowi, a reszta jest zostawiana. Warto też regularnie sprawdzać strony internetowe, ponieważ można trafić na naprawdę ciekawe okazje cenowe. W sprzedaży są też bardzo tanie maty, które jednak niewiele mają wspólnego z jakością. Lepiej omijać takie produkty, ponieważ można się tylko nieprzyjemnie zaskoczyć. Innym określeniem maty technicznej jest techniczny silikon. Jego cechy charakterystyczne to wysoka odporność na ścieranie oraz zarysowania, dlatego jest wykorzystywany częściej od silikonu transparentnego. Zakupu należy dokonywać na podstawie wytrzymałości materiału, ponieważ jest to jeden z najważniejszych parametrów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że techniczne maty występują z reguły w kolorze czerwonym. Należy jednak pamiętać, że kolory silikonów nie są przypadkowe i każdy z nich coś oznacza.

Kolory mat silikonowych

Dostępne są także modele czarne, mleczne oraz czerwone. Silikon czerwony oczywiście nie został dopuszczony do kontaktu z żywnością, ale są z niego produkowane wszelkie uszczelki oraz podkładki, których używa się bezpośrednio do produkcji maszyn. Czerwony silikon wyróżnia się przede wszystkim bardzo niskim współczynnikiem ścieralności. Dlatego powierzchnia jest niezwykle wytrzymała i bardzo ciężko jest ją zetrzeć przy użyciu jakichkolwiek materiałów. Takie maty są też odporne na promieniowanie UV oraz inne zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że są odporne zarówno na wysokie, jak i na niskie temperatury. Ceny mat silikonowych mogą się różnić w zależności od producenta, dlatego zawsze najlepiej zapytać u źródła. Grubość maty i jakość wykonania to cechy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie techniczna mata silikonowa.

Comments are closed.