Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Zamykanie naczynek laserem – na czym polega?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Laseroterapia to sposób na redukcję wielu problemów skórnych, w tym rozszerzonych naczynek. Sprawdź, jak wygląda zabieg zamykania naczynek.

Zamykanie naczynek laserem – na czym polega?

Laseroterapia to metoda leczenia wykorzystywana w medycynie estetycznej w celu redukcji różnych problemów skórnych. Sprawdza się m.in. w usuwaniu rozszerzonych naczynek, które tworzą się na twarzy, łydkach i w innych miejscach na ciele. Laser jest w stanie usunąć „pajączki” całkowicie i przywrócić skórze jednolity koloryt. Wyjaśniamy, na czym polega zamykanie naczynek laserem.

W jaki sposób laser zamyka naczynka?

Laser naczyniowy to urządzenie, które pozwala wyeliminować różnego rodzaju zmiany naczyniowe, m.in.:

  • pajączki (poszerzone naczynka, telenagiektazje),
  • rumień na policzkach,
  • zmiany naczyniowe, towarzyszące trądzikowi różowatemu,
  • naczyniaki rubinowe.

Laser wykazuje wysokie powinowactwo do białka, które znajduje się w naczyniach włosowatych, czyli hemoglobiny. Naświetla zmianę naczyniową, co prowadzi do absorpcji światła przez hemoglobinę, a następnie jej koagulacji (krzepnięcia). Skutkiem zachodzącego procesu jest całkowite zniszczenie ścian naczynka, jego obkurczenie i zamknięcie naczynka – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi. Następnie zmiana naczyniowa zostaje wchłonięta przez organizm. W ciągu kilku tygodni zmiana naczyniowa przestaje być widoczna. Działanie lasera jest wybiórcze, co oznacza, że dociera jedynie do uszkodzonych naczynek, pozostawiając pozostałe obszary nienaruszone.

Zamykanie naczynek laserem – przebieg zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Trwa od kilku do kilkunastu minut – czas ten uzależniony jest od rozmiaru i charakteru zmiany. Na oczyszczoną skórę nakładany jest żel zabiegowy. Głowica lasera energicznie przesuwana jest nad obszarem skóry lub celowana punktowo. Pacjent może odczuć delikatne ciepło, jednak nie jest to dyskomfort, który wymagałby użycia znieczulenia, zwłaszcza że podczas zabiegu skóra dodatkowo chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Po usunięciu naczynka może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie – objawy te powinny zniknąć po upływie około dwóch dni. Jednak w przypadku obszernych zmian naczyniowych, w miejscu ich usunięcia może powstać duże, fioletowe przebarwienie, które będzie wchłaniało się przez dłuższy czas.

Jakich efektów można spodziewać się po laseroterapii?

Optymalne efekty laserowego zamykania naczynek widoczne są już po 1-3 zabiegach. Nieestetyczne zaczerwienienia znikają, a skóra odzyskuje jednolity koloryt. Zabieg laserowy przynosi trwałe rezultaty, jednak trzeba mieć świadomość, że „pajączki” mogą utworzyć się ponownie pod wpływem niekorzystnych czynników (np. nadmierna ekspozycja skóry na słońce, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, nadużywanie alkoholu). Dlatego ważne jest, aby unikać okoliczności, które mogłyby przyczynić się do powstania nowych zmian naczyniowych, dbając o zdrowy tryb życia.

Aby efekty laserowego usuwania naczynek utrzymały się jak najdłużej, należy równocześnie zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację. Jeśli masz cerę naczynkową, w domowych warunkach musisz zadbać o odpowiednią dietę i pielęgnację skóry. Wybieraj dermokosmetyki dedykowane skórze wrażliwej, skłonnej do problemów naczyniowych. Zimą przed wyjściem z domu stosuj kremy tłuste, aby uchronić skórę przed szkodliwym działaniem mrozu, a latem pamiętaj o kremie z filtrem, ponieważ nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV również może przyczynić się do powstawania rozszerzonych naczynek.

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z łódzkiej Kliniki Miracki.



Comments are closed.

bradforddesign.com epismo.org iw.pl