Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wśród licznych polis ubezpieczeniowych ubezpieczenie szkolne jest tym, które kupowane jest w ostatnich latach najchętniej. Ubezpieczenie takie dedykowane jest dla dzieci i młodzieży uczącej się, a jego zakres jest bardzo szeroki. Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać? Jakie rozwiązania oferują ubezpieczyciele?

Ubezpieczenie szkolne – zbiorowe czy indywidualne?

Polisy ubezpieczenia szkolnego oferowane są w dwóch wariantach: jako ubezpieczenie zbiorowe oraz indywidualne. Ubezpieczenie szkolne zbiorowe to polisy proponowane na początku roku szkolnego – zazwyczaj w placówce zjawia się wtedy przedstawiciel ubezpieczyciela i proponuje ubezpieczenie szkolne dla dzieci na preferencyjnych warunkach. Rodzice i opiekunowie dowiadują się o tym na pierwszym zebraniu i mają możliwość zakupienia takiej polisy. Polisy oferowane w szkole są atrakcyjne cenowo, jednak warto wiedzieć, że często mają one niskie kwoty gwarantowane, bez możliwości ich podniesienia. Taka sytuacja sprawia, że w razie nieszczęśliwego wypadku dziecko może nie uzyskać dostatecznej pomocy, której potrzebuje. Na szczęście zakup polisy nie jest obowiązkowy. Alternatywą jest ubezpieczenie szkolne indywidualne, które rodzic może zakupić w biurze ubezpieczyciela lub przez Internet.

Ubezpieczenie szkolne – czy warto je mieć?

Coraz więcej rodziców decyduje się na ubezpieczenie szkolne dla swojego dziecka. Polisa ta ważna jest rok, chroni w razie wypadków mających miejsce w szkole, ale też poza nią: w domu, podczas zabaw na podwórku czy w czasie wakacji. Ubezpieczenie takie może zostać zakupione również dla dziecka w żłóbku czy w wieku przedszkolnym. Polisa szkolna indywidualna daje możliwość podnoszenia kwot gwarantowanych, dzięki czemu dziecko jest jeszcze lepiej chronione. Polisę taką można zakupić przez Internet, dzięki czemu oszczędzamy wiele czasu.

 

 

Comments are closed.

https://www.swidnik.pl/ubezpieczenie-samochodu-w-polsce-kompleksowy-przewodnik-dla-kierowcow/ forum.org ambitches.org