Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Nowoczesne podstawy drogowe – jak są wykorzystywane?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podstawy drogowe są elementami, bez których trudno dzisiaj przeprowadzić nawet najprostsze prace drogowe. Elementy te są niezbędne do wyznaczania alternatywnych pasów ruchu, ale też do wyznaczania przestrzeni wyłączonej z ruchu. Jak tworzone są podstawy drogowe? Kto na je zaoferuje?

Gdzie wykorzystywane są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe to elementy niezbędne podczas prac naprawczych na polskich drogach. Okazuje się jednak, że ich wykorzystanie jest znacznie szersze. Podstawy pozwalają również na wykorzystanie ogrodzeń czy barierek ochronnych podczas koncertów czy eventów, są wykorzystywane do odgradzania przestrzeni na parkingach czy placach. Nowoczesne podstawy drogowe mogą być wykorzystywane także na płytach lotnisk, dworcach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie słupków ostrzegawczych, ogrodzeń czy tablic informacyjnych.

Remonty dróg – jak są zabezpieczane?

Podstawy drogowe wykorzystywane są przede wszystkim podczas remontów – mogą one dotyczyć wymiany nawierzchni na całym odcinku czy też łatania dziur, przebudowy węzłów komunikacyjnych. Podstawy drogowe pozwolą na osadzenie znaków drogowych oraz słupków ostrzegawczych podczas wytyczania objazdów czy zwężeń. Osoby odpowiedzialne za planowanie remontu mogą zadecydować również o zastosowaniu sygnalizacji tymczasowej oraz ruchu wahadłowym. Podczas tego typu remontów stosowane są zarówno znaki pionowe, jak i poziome (najczęściej w formie żółtych linii rysowanych na drodze).

Jak tworzone są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe, tworzone m.in. przez markę Nicrobase.de, to produkty najwyższej klasy. Współcześnie podstawy tworzone są z PVC pochodzącego z recyklingu. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest nadanie „drugiego życia” tworzywom i lepsza ochrona środowiska naturalnego. Podstawy drogowe posiadają modułową konstrukcję – oznacza to, że mogą być one łączone ze sobą bez konieczności używania klejów czy złączek. Kilka podstaw złączonych ze sobą tworzy stabilną podstawę, wykorzystywaną np. do osadzania dużych tablic informacyjnych. Podstawy uzupełniono o uniwersalne otwory montażowe. Dzięki nim na podstawie osadzić można zarówno klasyczne znaki drogowe, jak i słupki ostrzegawcze, tablice informacyjne, ogrodzenia, barierki. Atutem podstaw drogowych jest bez wątpienia fakt, że są one odporne zarówno na zmienne warunki pogodowe, jak i przypadkowe najechanie samochodu. Podstawy nie wymagają dodatkowego dociążania.

 

Comments are closed.

earchmarket24.com nedcd.org https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/