Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy fotel wiszący biały sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne meble ogrodowe są dzisiaj chętnie kupowane przez osoby dysponujące przydomowym ogrodem, jak również tarasem czy nawet niewielkim balkonem. Szeroki wybór sprawia, że znalezienie odpowiednich mebli nie sprawi wiele problemów. Wśród najchętniej kupowanych mebli wymienia się elementy takie jak fotel wiszący biały. Ten rodzaj konstrukcji przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom!

Jak skonstruowany jest fotel wiszący biały?

Fotel wiszący biały to jedna z ciekawszych propozycji topowych producentów. Konstrukcja taka oparta jest na stabilnym stelażu, na którym zawieszone jest siedzisko w kształcie kokonu. Kokon skutecznie ochroni użytkownika przed wiejącym wiatrem czy też silnymi promieniami słonecznymi. Dodatkowo w jego wnętrzu możemy wygodnie umościć się z książką czy z laptopem. Wnętrze kokonu warto wypełnić poduszkami i pledami – to idealne miejsce na popołudniową drzemkę! 

Jak skonstruowany jest fotel wiszący biały? Stelaż tworzony jest z aluminium, które malowane jest proszkowo. Taka konstrukcja zabezpieczona jest przed wilgocią, rdzą, odkształcaniem. Wierzch mebla stworzono z plecionki technorattanowej – jest to materiał syntetyczny, do złudzenia przypominający naturalny rattan. Plecionka posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie ona brudu czy wilgoci, jest prosta w czyszczeniu. Plecionka technorattanowa jest zabezpieczona przed promieniowaniem UV – oznacza to, że na długi czas zachowa ona swój elegancki, głęboki kolor. 

Jak chronić meble ogrodowe w czasie zimy?

Chcąc zachować piękny wygląd mebli ogrodowych na dłużej koniecznie pomyślmy o tym, jak chronić je w okresie jesieni i zimy. Fotel wiszący biały warto okryć dedykowanym pokrowcem – pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Taka tkanina uniemożliwia osiadanie kurzu, pozwala jednak na swobodną wymianę powietrza. 

Comments are closed.