Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalna jadalnia – aranżacje, które warto znać!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nasz dom czy mieszkanie musi spełniać kilka funkcji: ma być miejscem odpoczynku, miejscem, gdzie możemy spędzać czas wraz z rodziną czy przyjaciółmi, nierzadko też przestrzenią, gdzie możemy pracować. Wykreowanie takiej przestrzeni nie jest dzisiaj trudne – zapewniają architekci i projektanci mebli. Elementem, o którym nie powinniśmy zapominać, jest jadalnia. Jak ją urządzić?

Czy jadalnia musi być osobnym pomieszczeniem?

Jeszcze do niedawna słowo „jadalnia” kojarzono z osobnym pomieszczeniem. Nie w każdym domu możliwe było zagospodarowanie takiej przestrzeni. Dzisiaj jadalnie traktujemy bardziej elastycznie. W salonie wydzielona może być jadalnia – aranżacje z takim rozplanowaniem wnętrza znaleźć można bez większego problemu. Salon z jadalnią to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w mieszkaniach blokowych, jak i domach. Tak zaaranżowane miejsce będzie idealną strefa do podejmowania gości – w jednym miejscu mogą oni biesiadować oraz odpoczywać na komplecie wypoczynkowym.

Wybieramy stół i wygodne krzesła

Jaki stół do jadalni wybrać? Z pewnością największym zainteresowaniem cieszą się modele rozkładane, dzięki którym możliwe jest przyjmowanie gości i usadzenie przy stole nawet 10 osób. Stoły rozkładane posiadają odpowiednio zaprojektowaną konstrukcję, co sprawia, że ich rozkładanie czy składanie nie sprawia żadnego problemu. Wśród stołów znaleźć można modele z blatami wykonanymi ze szkła hartowanego, litego drewna czy płyt meblowych uzupełnionych o dekor imitujący naturalne drewno. Zazwyczaj konstrukcja stołu jest lekka i trwała, dzięki czemu stół nie koślawi się, nie wygina. Uzupełnieniem dla stołu w jadalni powinny być krzesła – warto znaleźć modele z wysokimi oparciami, które pozwolą na przybranie wygodnej pozycji.

Comments are closed.

o.pl https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ 7group.com