Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Innowacyjne technologie w naszych kuchniach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak zmienić jakość przygotowywanych potraw w naszych domach? Okazuje się, że nie trzeba wiele – poza wysokiej jakości produktami spożywczymi powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystywane przez nas garnki. Nowoczesne garnki kuchenne zaskoczą nas pod wieloma względami – jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj topowi producenci?

Garnki, które zachwycą funkcjonalnością

Podstawą w naszych kuchniach są garnki – zestawy garnków proponowane przez czołowych producentów to dzisiaj połączenie nowoczesnego designu oraz innowacyjnych technologii. Dzięki wykorzystaniu stali nierdzewnej 18/10 garnki nie tylko są odporne na wysokie temperatury, ale też nie odkształcają się, są odporne na działanie wody i powstawanie rdzy. Garnki posiadają wiele dodatków, które znacząco wpłyną na poprawienie jakości gotowania każdego dnia: lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Dodatkowo warto wspomnieć o dyskach umieszczonych w dnach garnków – dyski odpowiadają za szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowywanie potraw, oszczędność energii. Elementy zestawów posiadają również profilowane rączki oraz uchwyty wykonane z materiałów antypoślizgowych. Dzięki nim możliwe jest wygodne i bezpieczne podnoszenie czy przenoszenie gorących garnków czy patelni. 

Patelnie ceramiczne – wygodne i zdrowe smażenie

W kuchni nie może zabraknąć patelni – dzięki niej przygotujemy smaczne naleśniki, placuszki, ale również jajecznicę czy dania takie jak ryby czy smażone mięso. Patelnie ceramiczne cieszą się wysokim zainteresowaniem – dzięki powłokom ceramicznym możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, a co za tym idzie: zmniejszenie kaloryczności przygotowywanych potraw. 

Comments are closed.