Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Prefabrykowane domy betonowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prefabrykowane ściany betonowe są mocne i trwałe i w niczym nie odbiegają od ścian murowanych tradycyjną metodą. Dzięki prefabrykacji, która szturmem wkroczyła w branżę budowlaną, czas budowy znacznie się skrócił. Budowane domy w ten sposób są ergonomiczne, funkcjonalne, a cały ich proces budowy znacznie bardziej ekonomiczny.

Uwierzyć prefabrykacji

Coraz większa liczba osób zaczyna skłaniać się ku budowie domu z prefabrykowanych ścian betonowych i prefabrykowanych elementów. Taka budowa jest szybka i tania. Dlaczego więc ma nie być najlepszą opcją, gdy chcemy zacząć spełnianie swojego marzenia, jakim jest postawienie własnego domu?

Decydując się na dom prefabrykowany nie martwimy się o ciągłe przestoje, braki poszczególnych materiałów budowlanych czy też o podpisanie umowy z niezbyt solidną firmą budowlaną.

Prefabrykowane ściany betonowe to wielkie ścienne połacie, które powstają szybko, solidnie, tanio, w specjalnych fabrykach.

Jakie są prefabrykowane ściany betonowe?

Produkowane są z betonu jak najlepszej jakości. Takie ściany spełniają wszystkie warunki, jakie spełniają ich murowane odpowiedniki. Dlatego też najczęściej ściany są wzmacniane odpowiednim zbrojeniem w postaci grubych stalowych prętów, lub metalowych siatek o dużych oczkach.

Dzięki odpowiednim zbrojeniom ściany również przenoszą z dachu lub ze stropu odpowiedni ciężar. Ponadto prefabrykowane ściany betonowe są gładkie, cieńsze, dobrze izolowane termicznie i akustycznie. W ogóle nie wymagają tynkowania, a wykorzystanie betonu architektonicznego sprawia, że mają one bardzo ciekawą strukturę. Są to również ściany ogniotrwałe.

Idealnie łączą się z konkretnymi elementami danego domu.

Jak stawia się tego typu ściany?

Budynek zbudowany z prefabrykatów może być ustawiony na wcześniej przygotowanych fundamentach lub na samej płycie fundamentowej.Poszczególne elementy ścian ustawia się na fundamencie i kotwi w betonie. W ten sposób ściany są ze sobą połączone specjalnymi łącznikami, a powstałe szczeliny uzupełnia się materiałem elastycznym. Wszystkie ściany działowe na swoich krańcach mają odpowiednie wyprofilowania, które pozwalają na łączenie ich ze ścianami konstrukcyjnymi.

W ścianach zawsze są umiejscowione różnego rodzaju puszki i rurki, by z łatwością można było przeprowadzić daną instalację. Ponadto ściany mają fabrycznie wykonane otwory okienne i drzwiowe. Bez problemu i obawy na poszczególnych ścianach nakłada się strop i więźby dachowe. Tak powstałe domy mają bardzo wiele zalet i stają się coraz to bardziej popularne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Comments are closed.