Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak szybko przeprowadzić rozwód?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Sprawy rozwodowe są dzisiaj jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach. Tak duża ilość spraw wynika z wielu powodów: współcześnie rozwody nie są tak napiętnowane jak kilkadziesiąt lat wcześniej, dodatkowo rozwodzi się wiele par, których staż małżeński nie przekracza pięciu lat, przez co nie zdążyli oni nagromadzić majątku czy doczekać się dzieci. Jak w Polsce prowadzone są sprawy rozwodowe?

Ile trwa proces rozwodowy w Polsce?

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie – każdy proces rozwodowy biegnie swoim torem i tempem i uzależniony jest od wielu czynników, w tym również powodu rozwodu. Wśród najważniejszych wymienia się przede wszystkim to, czy sprawa rozwodowa jest z orzekaniem  winie czy też może za porozumieniem stron. Nie bez znaczenia jest również to, czy małżonkowie dążą do ugody i są w stanie wypracować wspólne stanowisko, które może być przedstawione w sądzie – to wiele ułatwia i świadczy o dobrej woli stron. 

W przypadku kiedy strony nie dążą do porozumienia sąd może wyznaczyć konieczność skorzystania z pomocy mediatora. Dzięki niemu udaje się ustalić najważniejsze elementy ugody rozwodowej. Niestety, w wielu przypadkach pary dążą do osiągnięcia własnych celów co może utrudniać dogadanie się. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Czy zatrudniać adwokata?

Wiele osób przygotowujących się do rozwodu zastanawia się czy warto zatrudnić adwokata. W przypadku skomplikowanych spraw rozwodowych może okazać się to konieczne, gdyż adwokat nie tylko będzie bronić naszego dobrego imienia, ale też będzie dbał o nasze interesy, bronił nas przed złymi decyzjami. Adwokat, przed podjęciem się pracy dla nas, będzie prosił o dokładne naświetlenie sprawy – jego zadaniem jest również bezstronna ocena oraz ocena naszych szans w sądzie. 

Comments are closed.