Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaką bieliznę powinna nosić kobieta w ciąży?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele kobiet zastanawia się, jaką odzież i bieliznę powinny nosić w okresie ciąży. W końcu jest to czas bardzo szczególny. Warto zapoznać się z ofertą na rynku i samodzielnie podjąć decyzję. Ciąża trwa 9 miesięcy, a więc jest czas na zastanowienie się i analizę.

Naturalne materiały

Każda kobieta powinna dbać o to, aby nosić bieliznę z dobrej jakości, oddychających materiałów. W ten sposób najlepiej troszczy się o swoje zdrowie intymne. Najczęstszym powodem, dla którego panie zgłaszają się do lekarza ginekologa są objawy grzybicy, to znaczy nieprawidłowa wydzielina o brzydkim zapachu, zaczerwienienie i swędzenie okolic intymnych.

Takim infekcjom można łatwo zapobiec, właśnie poprzez noszenie odpowiedniej bielizny. Najlepiej, aby była to bielizna bawełniana, bez żadnych dodatków. W nocy idealnie byłoby spać bez majtek, jednak nie każda kobieta będzie czuła się komfortowo. Warto jednak przełamać się i sprawdzić rezultaty.

Bielizna w okresie ciąży

Czas ciąży to szczególny okres dla każdej kobiety. Już wkrótce na świecie pojawi się maluszek, a do tego trzeba odpowiednio się przygotować. Gromadzenie wyprawki to jednak nie wszystko. Przyszła mama musi zadbać o siebie i swoje zdrowie. W ciąży odporność organizmu jest niższa niż zazwyczaj, dlatego szczególnie trzeba zatroszczyć się o zdrowie intymne.

Bielizna ciążowa musi być przede wszystkim wygodna. Niezwykle istotny jest komfort przyszłej mamy. Brzuch rośnie z każdym tygodniem, a skóra jest bardzo wrażliwa na podrażnienia i otarcia. Biustonosz dla rosnących, wrażliwych piersi oraz majtki, które uwzględnią powiększający się obwód brzucha to podstawa w czasie ciąży.

Odzież ciążowa

Niektóre kobiety decydują się na czas ciąży wymienić całą swoją garderobę. Inne panie po prostu tak długo, jak jest to możliwe, korzystają z ubrań sprzed ciąży, a na samą końcówkę kupują kilka tanich ubrań. Jedna i druga strategia ma swoje plusy i minusy. Warto jednak zauważyć, że w ciąży kobieta potrzebuje poczucia komfortu o wiele bardziej niż dotychczas w życiu.

Bielizna ciążowa i odzież ciążowa, niezależnie od tego, na co zdecyduje się kobieta, powinna uwzględniać potrzeby przyszłej mamy. Można później odsprzedać na przykład biustonosz czy sukienkę, jednak warto dopasować ją dla siebie idealnie. Posiadanie przynajmniej kilku kompletów ciążowej bielizny wydaje się niemalże obowiązkowe. W ciąży zwiększa się ilość wydzieliny intymnej, a zatem pojawia się potrzeba zmiany bielizny częściej niż do tej pory. Warto jeszcze przed porodem dowiedzieć się, jak zachowuje się organizm w czasie ciąży, połogu i karmienia piersią.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Comments are closed.