Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Tokonole – idealny dodatek do pracy kaletnika

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pewne dodatki dla kaletników są niezwykle cenione. Jako, że diabeł tkwi w szczegółach to warto jest zdecydować się na różnorodne rozwiązania, które wspomogą wykonanie perfekcyjnego projektu. Akcesoria i dodatki kaletnicze można znaleźć na wielu stronach internetowych – w tym na stronie internetowej sklepu Craftpoint. Tokonole jest bardzo dobrym przykładem takiego dodatku. Jeżeli jeszcze nie wie się czym jest tokonole, a polerowanie krawędzi czy mizdry jest abstrakcją to ten wpis rozwieje wątpliwości wszystkich amatorów.

Tokonole – i polerowanie skóry staje się przyjemnością

 

Polerowanie skóry jest bardzo cenioną praktyką, którą wręcz powinno się wykonywać. I tak jako polerowanie krawędzi skóry powinno być obowiązkiem tak polerowanie mizdry już tylko dodatkiem dla chętnych. Mimo wszystko warto dowiedzieć się jak i czym najlepiej wykonywać owe procesy. Dzięki tej wiedzy każda osoba będzie mogła stworzyć jeszcze piękniejszy, nowocześniejszy i wytrzymalszy projekt.

Tokonole jest japońskim środkiem stosowanym do wykańczania zarówno krawędzi skórnych jak i mizdry. Jest on topowym produktem i mówi się, że o wiele lepszym niż wcześniej opisywana guma tragakantowa. W konsystencji ma formę lepkiej pasty, którą wprowadza się na zfazowaną, wypolerowaną za pomocą wood slickera krawędź. Należy tutaj być bardzo cierpliwym i spokojnie nakładać kolejne warstwy tokonole. Nie wolno przesadzić z grubością – chyba, że chce się odbarwić powierzchnię zewnętrzną skóry. Po nałożeniu warstwy tokonole wystarczy znów po wyschnięciu substancji wypolerować krawędź. Wtedy można być pewnym, że krawędź będzie odpowiednio zabezpieczona przed postrzępieniem i uszkodzeniami.

Tokonole również bardzo dobrze spisuje się w przypadku polerowania mizdry. Jednak aby zrobić to poprawnie trzeba wyposażyć się w kilka dodatkowych akcesoriów. Są nimi nie tylko rękawiczki do rozprowadzania tokonole, ale również plastikowa łopatka i glass slicker. Po dokładnym i równym rozprowadzeniu tokonole z użyciem plastikowej łopatki mizdrę można śmiało polerować zakończeniem glass slickera tworząc perfekcyjny produkt.

Podsumowanie

 

Zarówno polerowanie mizdry jak i polerowanie krawędzi skóry jest niezwykle ważne ze względu na wytrzymałość tworzonego dzieła. Wypolerowana i wygładzona skóra gwarantuje, że podczas szycia skóry nie będzie ona się odkształcać. W wyniku tego prawdopodobieństwo stworzenia pięknego i funkcjonalnego projektu znacznie wzrasta. Jak widać warto jest zainwestować w tokonole zapewniające również ochronę przed wilgocią i przetarciami.

Comments are closed.

zobacz wiecje orzwnetrze.com.pl iq.org