Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Podstawowy sprzęt jeździecki

Pinterest LinkedIn Tumblr

Osoby, które są zainteresowane jazdą konną muszą być świadome kilku rzeczy. Nie jest to tania dyscyplina sportowa. Należy mieć odpowiedni sprzęt jeździecki, dzięki czemu komfort jazdy będzie jeszcze większy. W jakie akcesoria należy zainwestować, aby odczuwać przyjemność z częstego siedzenia w siodle?

Co należy mieć na konie?

Chociaż, należy także dodać, że jazda konna to jedna z najlepszych propozycji, która dedykowana jest dla wszystkich. Nawet dla osób starszych i wszystkich innych. Ma ona właściwości terapeutyczne, więc tym bardziej można pozwolić sobie na jej trenowanie. Jeżeli chodzi o sprzęt jeździecki, to można podzielić go na te, które potrzebne są człowiekowi, jak również na te dla konia. Co powinien mieć człowiek? Przede wszystkim bryczesy. Są to odpowiednie spodnie wyposażone w pełny lub częściowy lej, dzięki czemu nogi chronione są przed otarciami. Te pojawiają się bardzo często, jeżeli ktoś ma nieodpowiednie spodnie, a spędza dużo czasu w siodle.

Dobry sprzęt jeździecki

Na liście nie może również zabraknąć kasku na konie. Należy wiedzieć, że między kaskiem a klasycznym toczkiem istnieją pewne, istotne różnice. Toczek nie chroni głowy tak mocno, jak kask. Lepiej zapewnić sobie lepszą ochronę na wypadek upadku z wysokości. Nawet doświadczonym jeźdźcom zdarzają się takie rzeczy, a co tu dopiero mówić o amatorach. Jeździec powinien także wyposażyć się w buty jeździeckie, które dzieli się na krótkie i długie, jak również na te, dedykowane na poszczególne pory roku. 

Comments are closed.