Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Modelowanie ciała – nowoczesne technologie przyspieszą efekty

Pinterest LinkedIn Tumblr

Temat skutecznego modelowania ciała zawsze jest aktualny. Obietnica szybkich efektów zachęca do skorzystania z profesjonalnych zabiegów. Należy przy tym pamiętać, że medycyna estetyczna nie zajmuje się odchudzaniem, a modelowaniem sylwetki. Dlatego zabiegi z użyciem nowoczesnych technologii zawsze warto połączyć z dietą i aktywnością fizyczną. Z jakich metod modelowania ciała warto skorzystać?

Trening czy zabiegi? Co jest skuteczniejsze?

Wiele pozornie szczupłych osób zmaga się z tzw. miejscową otyłością, którą trudno jest zredukować samym tylko zdrowym stylem życia. Jest to przypadłość, która polega na odkładaniu się tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, zwłaszcza na brzuchu, udach czy pośladkach. Osoby zmagające się z miejscową otyłością mają zwykle prawidłową masę ciała, jednak pojawia się u nich problem z uzyskaniem pożądanej rzeźby ciała. Podobne trudności mogą wystąpić w przypadku redukcji cellulitu. W takich sytuacjach pomocne okazują się zabiegi modelowania sylwetki, z których można skorzystać w dobrych gabinetach medycyny estetycznej, np. w Klinice Beauty Skin Żoliborz w Warszawie. Poniżej przedstawiamy terapie polecane przez ekspertów z tej kliniki.

Technologie wykorzystywane do modelowania ciała

Mikrofale

Technologia, która doskonale radzi sobie z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową – zarówno tą, znajdującą się tuż pod powierzchnią skóry, jak i umiejscowioną głębiej. Dzięki temu mikrofale są w stanie zredukować cellulit, poprawić napięcie wiotkiej skóry czy zmniejszyć widoczność drugiego podbródka. Zabieg polecany jest osobom, mającym problem z miejscową otyłością i pomarańczową skórką, których nie sposób jest pozbyć się przy pomocy tradycyjnych metod odchudzania.

Pole elektromagnetyczne

Zabieg modelowania ciała z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego opiera się na pobudzeniu mięśni do skurczów. Ciało angażowane jest w podobny sposób, jak podczas treningu, ale z dużo większą intensywnością. Dzięki stymulacji mięśni, przyspieszona zostaje również redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonuje się na takie obszary ciała, jak: brzuch, ramiona, nogi czy pośladki. Efektem pełnej serii zabiegów jest smukła i wyrzeźbiona sylwetka.

Fala akustyczna

Technologia ta pozwala w prosty i bezpieczny sposób pozbyć się cellulitu i miejscowej otyłości z różnych obszarów ciała. Rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową, a także uelastycznia skórę. Pozwala na przeprowadzenie skutecznej terapii nawet zaawansowanego cellulitu – w III i IV stopniu zwłóknienia. Zabieg ten można wykonywać również profilaktycznie, aby ujędrnić ciało i zapobiec powstawaniu pomarańczowej skórki.

Fale radiowe z podczerwienią i podciśnieniem

Połączenie kilku technologii w jednym zabiegu również dobrze sprawdza się w modelowaniu ciała. W tym przypadku połączono fale radiowe z podczerwienią i podciśnieniem. Takie zestawienie przyczynia się do rozbicia komórek tłuszczowych oraz pobudzenia skóry do produkcji większej ilości włókien kolagenowych. Podciśnienie wspomaga dodatkowo te mechanizmy poprzez pobudzenie układu limfatycznego.

HIFU

Skoncentrowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Poprawa napięcia skóry po zabiegu HIFU porównywalna jest z zabiegami chirurgicznymi. Dodatkowo technologia ta pozwala na redukcję miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Szukasz kliniki medycyny estetycznej, oferującej duży wybór zabiegów modelowania sylwetki? Zobacz więcej takich miejsc na stronie Find Beauty Expert.

Comments are closed.

https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/